GstarCAD

Версія 2024 програми GstarCAD очима Дмитра Залюбовського (Protech)

Доброго дня!

Обговорюючи вибір CAD-програм на одному з популярних галузевих форумів, я також вирішив висловити свою думку щодо цього питання. Працюю у проектній галузі (будівництво: архітектура та інженерія) вже понад 30 років.

На початку своєї кар‘єри, під час навчання, a потім у роботі в кількох проектних бюро, я використовував безліч програм для комп‘ютерного проектування CAD.
12 років тому я заснував власну фірму і став перед вибором програмного забезпечення CAD. Звісно … фінансові аспекти грали важливу роль – тепер мені довелося самому орендувати офіс, купувати обладнання та ліцензії на все – від початку.

Важливо було прийняти правильне рішення – співвідношення ціна/якість.

Інші програми відпали на старті, вони були надто малоефективними. Відсутність деяких важливих інструментів, таких як виділення даних, опція “Підігнати“, робота в 3D та, передусім, неможливість завантаження таких корисних у повсякденній роботі LISP – дискваліфікували ці програми.

Після численних попередніх досліджень і тестів мій вибір впав на GstarCAD. Ви точно вже стикалися з цією програмою, а якщо ні … самі перевірте.

Чи є вона хорошою? Звісно.

Вона має і 3D, і можливість програмування на VBA або Lisp, редактор динамічних блоків та безліч корисних функцій, які відсутні в оригіналі: QR-коди, концентричні кола, прямокутники під кутом, автоматична нумерація, вирівнювання, читання координат точок та експорт до Excel та багато інших, яких раніше я не знав.

Нещодавно встановив бета-версію 2024 року.

На перший погляд, вона працює швидше з великими растровими фонами, з якими я мав проблеми раніше. Аналогічно зі штрихуванням великих поверхонь. Робота стала приємнішою – вона вже не зависає так, як раніше.

Я дуже задоволений. Сподіваюся, що окрім динамічного меню курсору миші, яке щойно з‘явилося, я також побачу можливість вибору об’єктів ласо або швидкої зміни імен блоків в вікні попереднього перегляду.

Чи рекомендую?

Однозначно так. Версія 2024 року є ще більш інтуїтивною, стабільнішою, з можливістю імпорту нових розширень файлів. Думаю, що швидко не перейду на інше програмне забезпечення для роботи з технічною CAD-документацією.

Привіт всім користувачам!
Дмитро Залюбовський
Керівник проектного бюро.

Exit mobile version